Grodan pěstební rohož Classic 1000x150x75 mm

Kód: 1291
Značka: Grodan
169 Kč
Grodan pěstební rohož Classic 1000x150x75 mm Cover
169 Kč 149 Kč 123 Kč bez DPH
Skladem

Pevná pěstební rohož z rockwoolu Grodan Classic je čisté a osvědčené inertní médium pro hydroponické pěstování rostlin, kterým díky optimálnímu poměru vody a vzduchu poskytuje dokonalé podmínky k rychlému a nepřetržitému rozvoji kořenového systému po celý pěstební cyklus. Inertní rohože s horizontálním uspořádáním vláken udržují stabilní pH, skvěle obnovují EC, zvyšují příjem kyslíku a zlepšují hospodaření s vodou i živinami. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inertní rockwoolové pěstební rohože Grodan se vyrábí z čedičových vláken nejvyšší kvality, která jsou následně lisována do tvaru rohoží. 

Metrové pěstební rohože Grodan Classic definuje horizontální uspořádání hydrofilních vláken z minerální vaty, tvořící jednu vrstvu se stejnou hustotou. Doporučujeme pro kultivaci bylinek i zemědělských plodin (rajčata, okurky ad.) a zejména v případě vyšší frekvence zalévání. 

Spolehlivý inertní substrát bez otvorů v podobě metr dlouhé rohože pro pěstování rostlin všeho druhu doporučujeme jednoduše řečeno pro větší úrodu v TOP kvalitě, ale také z následujících důvodů: 

  • Umožňuje maximální kontrolu nad procesem hnojení a jednotným vývojem rostlin. 
  • vynikající absorpční vlastnosti a zvyšuje příjem kyslíku rostlinou.  
  • Zajišťuje stabilní pH (které rockwool zároveň mírně zvyšuje), a také nebývale rychlou obnovu požadovaných hodnot elektrické vodivosti živného roztoku (EC). 
  • Podporuje proces penetrace kořenů - energický a trvalý růst zdravé kořenové hmoty, která je základem pro správné vstřebávání živin, v jehož důsledku jsou dospělé rostliny silné a zdravé. 
  • Umožňuje jednoduché zavlažování a dobrý odtok, přičemž odtoková voda, která projde dezinfekcí, může být použita i opakovaně. Rohož však doporučujeme pouze pro jeden pěstební cyklus. 
  • Tuto pěstební rohož před použitím není potřeba namáčet. 

Rohože s technologií NG2.0 nemají vliv na hodnoty EC. Pěstební rohož Grodan Prestige (Expert) je v praxi možné použít buď samostatně, anebo jako podklad pro sadbovací kostky. Rohož z rockwoolu využijete v různých hydroponických systémech nebo s ohledem na rozměry také v metrových truhlících. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pěstební rohože
Velikost: 75l
PFHGX: Levné, Nejprodávanější, Doporučené, Kvalitní, Značkové, Základní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: