Spínací hodiny

Spínací hodiny se dělí na dvě základní kategorie. Mechanické spínací hodiny lze nejčastěji nastavit v úsecích po 15ti či 30ti minutách. Jsou vhodné pro spínání LED světel, malých i velkých výkonů. Digitální spínací hodiny lze často nastavit i na sekundu přesně, různí se ale počtem cyklů. Jsou vhodné pro výkony do cca 700W a spínání závlahy, zvlhčovače, ventilátoru a podobných spotřebičů. Nejoblíbenější v kategorii jsou digitální spínací hodiny od Lumateku, dalšími favority jsou značky jako EMOS, Hutermann a TBox.

Zajímáte se o možnosti, jak si zjednodušit pěstební procesy? Rádi vám pomůžeme vybrat si správné spínací hodiny. Neváhejte nám napsat na info@higarden.cz.

Nejprodávanější

19 položek celkem
Hutermann Digitální spínací hodiny, 16A 173
emos hodiny
399 Kč
95356
EMOS - Mechanické spínací hodiny BASIC 3A 96388
Lighthouse Wireless Thermostat (CZ) Cover
Akce Tip
739 Kč
HG-09435360
782b58a4
1 290 Kč
19932

Aby vám rostliny vyrostly a vykvetly do krásy, potřebují určitý režim. Ten zajistí spínací hodiny, které za vás přesně podle individuálního nastavení spolehlivě ohlídají zapínání a vypínání osvětlení. Kvalitní spínací hodiny, kterých u nás najdete samozřejmě celou řadu, jsou nenahraditelným pomocníkem při pěstování indoor a bezpochyby patří do základní technické výbavy každého growera.

  • Mechanické lze používat od malých výkonů po velké, jejich nevýhodou je omezená možnost nastavení podle fyzické páčky na hodinách pro daný úsek (obvykle 15 nebo 30 minut). Na více zásuvkových spínacích hodinách (rozvaděčích) tak obvykle naleznete jen mechanické spínací hodiny. Jsou vhodné pro spínání LED osvětlení.
  • Digitální - Omezení nastavení je v programování software - takže nastavení je často možné i po sekundách. Častým problémem je omezení na počet cyklů za den. Klasicky je možné nastavit režim pro jeden den, u některých i na týden dopředu. Některé si umí zapamatovat různá nastavení pro různé dny. V případě výpadku proudu mají také obvykle malou záložní baterii a jejich spínání se tak neposune v rámci denní doby. Nevýhodou těchto řešení je, že jsou omezeny maximálním spínaným výkonem a jsou tak obvykle vhodné spíše pro výkony do cca 700W a spínání závlahy, zvlhčovače, ventilátoru a podobně.

Bestsellerem v této kategorii jsou digitální spínací hodiny z Velké Británie, z dílny prestižní značky Lumatek. Zásuvku si pohodlně naprogramujete podle potřeby na týden dopředu a máte vystaráno!

Naprostou klasiku představují mechanické spínací hodiny EMOS

Mechanické spínací hodiny mohou mít také mnohem sofistikovanější podobu. Například tento Timer Box II od GSE umožňuje spínání dvanácti předřadníků s výbojkami, a po vypnutí osvětlení zvládá obsloužit i 2000 W topení.