CMH osvětlení

CMH / LEC - Nová technologie spojující výhody HPS a LED osvětlení

Pokud už jste s touto technologií již přišli do styku, Váš zájem rozhodně směřuje správným směrem. 

Technologie CMH (keramický metalhalyd) je momentálně na poli vysokotlakých (HID) výbojek jedničkou na trhu.

Tato technologie, jinak také známá jako LEC (light emitted ceramic) má totiž oproti jiným výbojkám nejlepší hodnoty PAR spektra, je tedy nejvíce podobná slunečnímu svitu, má mnohem delší životnost a nejméně o 10% větší účinnost než jiné HID výbojky.

 Pokud chcete znát základní informace o CMH osvětlení, pokračujte na další řádky.

CMH světlo je v podstatě metal-halydová lampa s keramickou baňkou zvládající mnohem vyšší tlak a tomu upravenou směsí plynů, díky níž lampa obsahuje veškeré barvy spektra, tedy i červené a infračervené, které je vhodné pro květovou fázi rostlin.

Výbojky CMH se vyrábějí ve dvou různých variantách světelného spektra a to 3100k (vhodné pro celý cyklus), nebo 4200k (vhodnější pro růstovou fázi).

K rozsvícení  je stejně jako u jiných HID výbojek potřeba vhodný předřadník, v případě CMH je to verze pro 315w, nebo 630w.

Pěstitelé dosahují výborných výsledků při kombinovaném použití s výbojkami HPS

Mezi zákazníky jsou velice oblíbené Complete fixture sety, které jsou k dostání ve variantě 315w, nebo 630w

na trhu jsou již i kombinované výbojky, které lze použít s Vaším klasickým 600w předřadníkem

 

 Výhody CMH

  • Vyváženějši barevné spektrum (fullspectrum)
  • Zásadně efektivnější využití energie s minimálními tepelnými a světelnými ztrátami oproti jiným HID výbojkám
  • Přirozenější CRI (Color Rendering Index), který určuje zkreslení reálných barev. Například CRI u HPS výbojek má hodnoty kolem 30, výbojky CMH od 80 do 96 a slunce má hodnotu 100. To zaručuje přirozenější svit, díky němuž pěstitel může lépe pozorovat stav svých rostlin aniž by je světlo zkreslovalo například do žluta, nebo do fialova.
  • UV záření - CMH výbojky vytváří ultrafialové záření (UV), které i přesto, že pro lidské oko není viditelné, má blahodárný vliv (v určitém množství a rozsahu) na život rostlin.
  • Delší životnost - Klasické HID výbojky disponují životností okolo 10.000 hodin, za to CMH výbojka Vám vydrží zhruba dvojnásobnou dobu a i po těchto 20.000 hodinách si zvládne udržet efektivitu kolem 80%.

 

Shrnutí výhod:

Full spectrum

Efektivní využití energie

Přirozenější CRI

UV záření

Životnost

Nevýhody CMH výbojek

  • Vyšší zahřívání oproti LED světlům, nicméně pořád menší než s použitím HPS
  • Vyšší počáteční investice oproti HPS technologiím - nutno ale podotknout, že životnost výbojek je oproti HPS dvojnásobná

 

Shrnutí nevýhod:

Vyšší teploty než LED

Vyšší počáteční investice

 Pokud hledáte efektivní řešení pro Váš indoor, díky full spectru a vysokým PAR a CRI hodnotám je CMH to nejlepší, co můžete dostat z jedné výbojky bez nutnosti výměny po celý životní cyklus vašich rostlin.

Samostatně - stejně jako sety pro běžné výbojky, tedy Předřadník, Stínidlo a Výbojka, přičemž můžete použít své stávající stínidlo a jen použít redukci z E40 na patici pro Výbojku.  Výhodou je, že můžete použít stínidlo dle vlastního výběru. Takto to má například Lumatek
- V Kitu - CMH osvětlení je kompletní spolu s předřadníkem a stínidlem - pouze zapojíte do objímky výbojku, zavěsíte a zastrčíte do zásuvky. Výhodou je, že je vše sestaveno a odladěno tak aby vše fungovalo optimálně. Nevýhodou může být nenastavitelnost použitého stínidla. Typickým zástupcem s je napříkald značka LUMii Solar

 

 
899
34799189934799
Značky
 
Výkon

Stránka 1 z 1 - 29 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 29 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.