Terpeny

Terpeny jsou přírodní sloučeniny, které rostlinám dodávají charakteristickou vůni a chuť. 

Existuje více jak 100 druhů terpenů, z nich každý má vlastní vůni, chuť a medicínské využití. To umožňuje, aby každá rostlina měla unikátní aroma. Terpeny můžete také najít v ostatních rostlinách od listů stromů až po okvětní lístky.

Přírodní terpeny jsou zodpovědné za jedinečnou vůni, která Vám dá pocit pohody a uklidnění, jako například když se nadechnete čerstvého ranního vzduchu v lese nebo když procházíte Vaší zahrádkou s květinami.

Nejprodávanější

14 položek celkem

Beta-Karyofylen
Pokud jste si někdy všimli silné dřevnaté/kořeněné vůně hřebíčku nebo pepře ve vašich květech pak to je beta-karyofylen. Jeho použití je spojováno s léčbou bolesti, úzkosti, deprese a vředů. Úleva od stresu se jeví jako jeden z hlavních účinků. Můžete ho najít v černém pepři, hřebíčku a skořici. Odpařuje se při teplotě 130°C.

Humulen
Humulen má dřevnatou / zemitou vůni připomínající chmel. Nachází se v chmelu, koriandru, hřebíčku a bazalce. Bylinkáři ho používají pro své protizánětlivé účinky. Odpařuje se při teplotě 106°C.

Limonen
Limonen má svěží citrusovou vůni. Limonen se nachází v citrusových plodech a ovocné kůře, v mátě peprné, rozmarýnu a jalovci. Bylinkáři používali limonen při léčbě úzkosti, deprese, zánětu a bolesti. Limonen Vám může zvednout náladu a zmírnit stres. Odpařuje se při teplotě 176°C.

Linalool
Linalool je terpen, který dává konopí květinovou vůni a můžete ho najít v levanduli. Byl používán bylinkáři tradičně k léčbě úzkosti, deprese, nespavosti, bolesti, zánětu a neurodegenerace. Používá se ke zlepšení nálady a k sedaci. Mnoho lidí má malou kytici levandule v ložnici nebo pod polštářem, protože cítí, že jim pomáhá být v klidu a podporuje spánek. Odpařuje se při teplotě 198°C.

Myrcen
Myrcen má zemitou a lehce pižmovou vůni, která vám může připomínat hřebíček nebo kardamom. Lze ho nalézt v mangu, citrónové trávě, tymiánu, bobkovém listu a chmelu a má relaxační a uklidňující účinek. Myrcen urychluje cestu látkám do mozku a do celého oběhu, díky tomu může být účinek kanabinoidních látek rychlejší a také silnější. Odpařuje se při teplotě 167°C.

Pinen
Alfa-Pinen je terpen spojovaný s borovicovou vůní vašich květů konopí. Můžete ho nalézt v jehličí, rozmarýnu, bazalce, petrželi a kopru. Bylinkáři ho tradičně používají pro astma, bolest, vředy a úzkost. Někteří říkají, že zlepšuje bdělost. Odpařuje se při teplotě 155°C.

Terpinolen
Terpinolen má květinovou a bylinnou vůni se špetkou vůní borovice. Tuto vůni můžete objevit v muškátovém oříšku, tea tree, jehličnanech, jablkách, kmínu a šeříku. Předpokládá se, že je užitečný jako antioxidant, antibakteriální a antifungální prostředek. Je také užitečný jako sedativum. Odpařuje se při teplotě 186°C.