Hnojiva

Hnojiva, tedy živiny vyžaduje každá rostlina. Nejefektivnějším zdrojem živin jsou hnojiva. Ať už jde o hnojiva syntetická nebo přírodní, nejrůznější doplňky pro zdraví rostliny a chuť jejích plodů. Širokou nabídku hnojiv pro Vaši venkovní či domácí zahrádku na jednom místě. V naší nabídce nechybí hnojiva značek Plagron, Advanced Hydroponics, BioBizz, Bio NovaCanna a mnoha dalších.

Hnojiva lze rozdělit do několika kategorií podle typu a využití: 
1. Prvním rozdělením může být na hnojiva Organická (Bio-logická) a Minerální přičemž nutně nemusí platit, že Organická hnojiva jsou vždy lepší. Vždy záleží na co a jak je používáte.

Organická hnojiva - jsou nejblíže tomu, čím jsou rostliny živeny v běžné přírodě. Díky tomu je obvykle chuť plodu lepší, a rostliny jsou zdravější.
Nevýhodou je, že Biologická (organická) hnojiva lze používat pouze v kombinaci s hlínou případně v mixech s vysokým podílem hlíny. tedy různe Grow-mixy a Light-mixy či all-mixy atp.
Vysoce kvalitní biologická hnojiva jsou například Bio Nova, BioBizz nebo BioCanna, Bio Nova má také mnoho doplňků či jednotlivých prvků za velmi příznivé ceny, které lze používat i s jinými značkami hnojiv. 
Praktické upozornění - Potřebujete-li snížit pH - snižujte ho pouze u organických hnojiv pouze Kyselinou citronovou. Použijete-li Kyselinu fosforečnou, ztratíte veškerou výhodu Bio hnojiv o které jde především

Minerální Hnojiva - jsou vyrobena uměle, což značí znamená i velké rozdíly v tom, jak se která značka dovede přiblížit tomu, co původně zamýšlela matka příroda. Výhodou je dlouhá trvanlivost (některé minerální hnojiva mají trvanlivost prakticky neomezenou) a lze vyrobit i hnojiva s extrémní koncentrací (Metrop) či Prášková hnojiva (GHS Powder Feeding), či v tabletách, které stačí prolévat (BioTabs), začátečníkům doporučujeme běžná hnojiva s normální koncentrací, kde mírné ukápnutí hnojiva do zálivky nezpůsobí přehnojení. Například Plagron, Canna, Vitalink.
Minerální hnojiva lze použít jak do hlíny, tak do kokosu, či čisté hydroponie, Lze je také používat ve všech možnch mixech Coco/Perlit, Hlína/Kokos, Hydroton (keramzit), Hlína/Perlit atd. 

2. Druhý rozdělením může být rozdělení na Základní hnojiva a Doplňky
Základní hnojiva - Jsou základní kamenem a obsahují hlavní živiny ve vysokém množství. Dále je lze rozdělit na:
- Jednosložková - Máte pouze jednu základní lahev kterou hnojíte po celou dobu a pouze přizpůsobujete dávku dané fázi - nejjednodušší a nejnovější přístup Například Bio Nova řada Supermix 
- Dvousložková hnojiva - Obsahují složku pro růstovou fázi (grow) a pro květovou fázi (Bloom) nebo také mohou být složky označovány A+B - novější pojetí - nabízí většina značek od BioBizz, BioGreen, Plagron, Hesi, přes Jungle Indabox, General Hydroponics po GHS Powder feeding a Metrop
- Třísložková hnojiva - Obsahují 3 složky, které podle dávkovací tabulky mícháte Květové a růstové fázi v jiném poměru, nejtypičtějším zástpcem je Advanced Hydroponics.

Doplňky - Pokud Vám stačí, že rostlina žije a roste, mohou Vám základní hnojiva stačit. Pokud vyžadujete vysoký výnos, doporučujeme však využít doplňky, které zrychlí růst, zrychlí metabolismus rostliny či jen dodají minerály a enzymy aby byla rostlina odolnější proti škůdcům a zvýšenou zátěž zvládala. Základními doplňky jsou:
 - Kořenový stimulátor - obvykle se používá v prvních týdnech, kdy je rozvoj kořenového systému nejdůležitější, a je základem pro budoucí maximální příjem živin. Čím více kořenů - tím více živin může rostlina příimout, více vyrůst a mít větší plody
 - Enzymy - různé mixy minerálů, enzymů a aminokyselin jsou pro rostlinu něco jako vitamíny pro člověka. Rostlina je díky nim odolnější, lépe a rychleji zpracovává živiny a umožňuje dalším doplňkům využít svého potenciálu. 
 - Boostery - nebo také květové stimulátory jsou speciálně vyvinuté doplňky, které zrychlují metabolizmus rostliny a nutí ji, aby zvětšovala plody co to dá. Takové Trubo pro svět flory. Obvykle drahé ale také s nízkým dávkováním a obvykle také viditelným efektem.

Existuje mnoho dalších doplňků a vždy záleží na konkrétním užití a potřebě. Lze dodávat i jednotlivé prvky jako, Draslík (K), Fosfor (P), Vápník (Ca), Magnesium (MgO) atp. a doplnit tak rostlině co jí chybí. Pokud naopak hledáte jednodušší cestu do začátku, doporučujeme využít tzv. Starter Kitů, které obsahují vše potřebné, obvykle včetně dávkovacích tabulek a potřebných tipů do začátku. Nejoblíbenější sety jsou od Bio NovaBioBizz, Advaced Hydroponics či Jungle Indabox

 
69
1449916914499
Značky
 
 
 
 
 
 
 
 
Fáze
Použití

Stránka 1 z 9 - 517 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 9 - 517 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.