Úsporné lampy (CFL)

CFL (Compact Fluorescent Lamp) - česky kompaktní fluorescenční lampy jsou využívány jako sekundární zdroj osvětlení při indoor pěstování. K mání jsou s růstovým ale i květovým nebo kombinovaným spektrem. Primární využití nachází při osvětlení menšího počtu bylinek v malých growboxech nebo propagátorech. Výhodou je možnost zavěšení úsporných lamp v těsné blízkosti rostlin, stačí 30 cm. Najdete u nás lampy od známých značek jako je SpectromasterEnviroGro a další.

Rádi vám s výběrem osvětlení pro rostlinky pomůžeme. Stačí se ozvat na info@higarden.cz, v rychlosti třeba jen do chatu.

Nejprodávanější

11 položek celkem

V této sekci naleznete úsporné výbojky, které oceníte zejména v menším grow boxu jako zdroj osvětlení pro mladé rostlinky a při předpěstování. Do sítě je zapojíte snadno, na rozdíl od ostatních typů výbojek disponují zabudovaným předřadníkem, stačí vám tedy buď jen kabel nebo stínidlo

CFL (Compact Fluorescent Lamp) - česky kompaktní fluorescenční lampy jsou hojně využívány jako sekundární zdroj osvětlení při indoor pěstování. Primární využití nachází při osvětlení menšího počtu bylinek v malých growboxech nebo propagátorechVýhodou je možnost zavěšení úsporných lamp v těsné blízkosti rostlin, stačí 30 cm.

Různé odstíny vyzařované svítidly popisuje teplota chromatičnosti (barevná teplota), udávaná v Kelvinech (K). Čím vyšší je teplota chromatičnosti, tím větší je podíl modrého světla, nižší teplota chromatičnosti znamená světlo, které vnímáme jako červenější a "teplejší". 

Doporučená teplota chromatičnosti

  • pro fáze květu: do 3000 K
  • pro růst: 6000-7000 K
  • super růstová varianta pro řízky: nad 10 000 K
  • Pro sazenice jsou vhodné ještě vyšší hodnoty: 14 000 K

Rovnoměrný rozptyl světelného záření zajistí vhodné stínidlo.

Úsporné zářivky představují řešení s nižší vstupní investicí, efektivitě LED světla se ale nemůžou rovnat.  Pokud chcete rostlinky opravdu rozmazlit, doporučujeme je dosvětlovat LED světlem, jako jsou například kompaktní TLED.