Sadbovače

Sadbovač jsou používané k množení rostlin, zejména v oblasti zahradnictví a pěstitelského průmyslu. Slouží k propagaci rostlin pomocí semenného materiálu nebo vegetativních částí rostlin, jako jsou řízky nebo výhonky. Sadbovač umožňuje vytvářet a spravovat optimální podmínky pro klíčení semen a kořenový růst nebo pro zakořenění řízků či výhonků. Sadbovače mohou mít různé velikosti a konfigurace, aby vyhovovaly specifickým potřebám a rozsahu pěstování různých druhů rostlin.

Nejprodávanější

12 položek celkem

Pěstujete rostliny s dlouhou vegetační dobou pěkně od semínka? Kvalitní plastové sadbovače poskytnou vašim semenáčkům akurátní prostor potřebný k jejich energickému vývoji a zároveň zajistí, že sazeničky později bez problémů a nežádoucích poškození přesadíte do větších květináčů. Jsou proto neodmyslitelnou součástí našeho sortimentu pro snadné klíčení semínek a zakořenění řízků. Sadbovač v podobě plata s jednotlivými komůrkami pěstitelům navíc přirozeně brání v přílišné hustotě výsevu.

Podle svých plánů si vyberte velikost sadbovače. Na základě zkušeností našich zákazníků můžeme poznamenat, že při šetrném zacházení vám jeden sadbovač opakovaně poslouží na několik pěstebních cyklů a možná i let.

Náš TIP: Semenáčkům pěstovaným v sadbovačích velice svědčí klonovací postřik od značky ROOT!T.