Prodejna funguje za dodržování zpřísněných hygienických opatření v běžné otevírací době 9:00 - 17:00 E-SHOP funguje BEZ OMEZENÍ!

Ventilátory

Zajistit optimální přívod čerstvého vzduchu do pěstebního prostoru, aby mohly vaše rostliny pohodlně dýchat, patří k základním úkolům growera, ať už s pěstováním začínáte, nebo naopak začínáte již několikátý pěstební cyklus...

Ventilátory pro přívod a odvod vzduchu vybírejte především na základě velikosti vašeho grow boxu, intenzity osvětlení, kapacity ventilačního systému a celkových nároků rostlin, které se chystáte pěstovat.

K mání jsou jak klasické modely obyčejného rázu, tak speciální varianty, například odhlučněné ventilátory ideální pro pohodové pěstování doma či dokonce profesionální ventilátory s EC motorem vyrobeným ve Švýcarsku. Samozřejmostí je prvotřídní kvalita všech produktů od vyhlášených značek v oboru.

Který ventilátor je pro vás nejlepší?
#ShowMore#

Ventilátory rozdělujeme v první řadě podle konstrukce na axiální a radiální.

  • Axiální ventilátory jsou určeny pro přímý velký průtok vzduchu v úhlu 180° a ve směru osy otáčení vrtule na kratší vzdálenosti (do cca 5 metrů). Nejsou stavěné na větší tlak vznikající v potrubí přítomností překážek v podobě zákrut, mřížek, klapek atd. Nejznámějším typem jsou TT ventilátory. Axiální modely nejsou uzpůsobené k připojení na uhlíkový filtr. Namontujete je na stěnu nebo na strop. Doporučujeme modely od značek CanFan/Ruck, RAM a Vents.
  • Radiální ventilátory zvládají mnohem větší tlak, a proto spolehlivě vedou vzduch kolmo ke směru osy vrtule, pod úhlem 90° na výrazně delší vzdálenosti, přičemž jim nevadí zakroucené potrubí ani jiné výše uvedené překážky. Bez problému k nim připojíte uhlíkový filtr. Existují tři typy radiálních ventilátorů, lišící se vzájemně tvarem lopatek oběžného kola, které mohou být zahnuté dopředu, dozadu nebo radiálně zakončené. Každý z nich má svá specifika.
    • Radiální ventilátory s 40 až 50 lopatkami zahnutými dopředu jsou nejlevnější s účinností pohybující se v rozmezí 55-65%.
    • Radiální ventilátory, jejichž lopatky (8 až 15) jsou zahnuté nazpět dozadu jsou značně účinnější (80-85%).

Radiální ventilátory jsou připravené k montáži na stěnu nebo na strop stejně jako ventilátory axiální typu. Největší odezvu zaznamenávají produkty značek CanFan/Ruck, RAM, a KSA.

TIP: Špičkové a cenově dostupné radiální ventilátory Prima Klima jen těžko nachází konkurenci!

Našim zákazníkům doporučujeme použití ventilátorů s regulací. Po připojení regulátoru si otáčky ventilátoru můžete uzpůsobit podle potřeby.

Ventilátory se vyznačují různou hlučností, která hraje při výběru velkou roli především při zamýšleném použití v domácnosti. Kromě odhlučněných modelů ISO-MAX, ISO-TX a TD Silent můžete i obyčejný ventilátor výrazně ztišit díky tlumičům hluku.

Nemůžete si vybrat? Rádi vám výběr usnadníme. Na vaše dotazy se těšíme na známé adrese info@higarden.cz.

 
45
4899914548999
Značky
 
 
 
 
 
Průtok od
Průtok do
Příruba (mm)
Technologie

Stránka 1 z 5 - 283 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 5 - 283 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.