Tlumiče hluku

Pokud pěstujete rostliny doma v growboxu, diskrétnost pro vás bude důležitá. Plastový či kovový tlumič hluku je rozhodně praktické řešení, které efektivně sníží hluk ve ventilaci. 

Rádi se s vámi podělíme o naše praktické zkušenosti s odhlučněním ventilace. Jsme tu pro vás na adrese info@higarden.cz.

Nejprodávanější

22 položek celkem
tlumič kovový
od 4 490 Kč
9993
tlumič kovový
od 4 990 Kč
9995

Především při pěstování doma určitě rádi využijete veškeré dostupné prostředky pro diskrétní provoz growboxu - pěstování exotického ovoce a rostlin v paneláku totiž opravdu není legrace. Ventilátory je možné dokonale odhlučnit pomocí tlumičů hluku, které nabízejí velmi univerzální využití a hodí se téměř ke všem druhům ventilátorů.

TIP: Na jeden ventilátor použijte dva tlumiče! Jeden umístíte ke vstupu a druhý k výstupu. A je klid.

U nás můžete sehnat dva typy tlumičů:

  • Mechanicky odolnější, ale poměrně těžké tlumiče s kovovým obalem
  • Menší hmotnost a podobnou schopnost tlumit hluku vykazují tlumiče s plastovým obalem

Samotný motor ventilátoru však zcela neutlumí žádný tlumič na trhu. Řešení ale existuje a bere na sebe podobu tichých nebo odhlučněných ventilátorů.

Klasickou volbou jsou ventilátory RUCK ISO-MAX či TD Silent s vnitřní izolací. Možností jsou i zaboxované ventilátory, například Torin MDF Box s izolační vrstvou a obrovskou kapacitou. Moderním řešením jsou pak ventilátory PrimaKlima Whisperblower se speciální konstrukcí.

Při odhlučňování ventilace pomůže i potrubí s izolační vrstvou, jako je Combiflex nebo prémiový PhonicTrap.