HERCULES

Konstrukce těchto květináčů zabraňuje tvorbě kruhových kořenů, které vznikají v komerčních květináčích, kde není dostatek prostoru pro další rozvoj kořenové soustavy. Rostliny umístěné v těchto květináčích mohou přijímat dostatek živin a lépe tak prosperovat. Celkový růst rostliny je výrazně lepší, protože kořeny rostou směrem ven. Květináč se lépe odvodňuje a má lepší přísun vzduchu.

Nejprodávanější

18 položek celkem
Kul. podmiska
49 Kč
17180
Kul. podmiska
39 Kč
17177
Kul. podmiska
Novinka Tip
19 Kč
17171
Kul. podmiska
29 Kč
17174
Provzdušněný květináč Hercules 50L - 40x46cm GZHERC08-1
Provzdušněný květináč Hercules 70L - 50x45cm GZHERC08-2

Nepřemožitelný pomocník pro kultivaci rostlin indoor i outdoor!

Zkušení pěstitelé vědí, že čím lepší rozvoj kořenového systému, tím lepší úroda...

Děrované květináče HERCULES jsme do našeho sortimentu zařadili právě proto, ať můžete jednoduše dostat maximum kyslíku až ke kořenům rostlin. Speciální konstrukce uzpůsobená pro vývoj hustého a nezvykle rozvětveného kořenového systému vám totiž pomůže využít potenciál vašich rostlin skutečně naplno! Kořenový systém může přirozeně expandovat až do závěrečných fází životního cyklu rostliny, ale zároveň je omezeno jeho prorůstání ven z květináče.

Nadbytek vody je hlavní příčina uhnívání kořenů a vzniku nepříznivého prostředí v půdě. Pomocí drenážních otvorů po celém obvodu je tento problém zcela vyloučen. Odvod přebytkové vody je současně usnadněn jedinečnou konstrukcí dna květináče.

Mytický Herkules je známý svou silou a četnými dobrodružstvími. Květináče Hercules vám zprostředkují nebývale silné a četné kořeny i kořínky. Navíc jsou neporazitelné díky vyztužené horní části. S těmito květníky se za využití adekvátního množství hlíny výborně manipuluje. Hercules se pod tlakem rozhodně nezhroutí... Naopak si hravě poradí s úskalími, které growerům pěstování rostlin plastových nádobách běžně přináší.

Rozrůstající se kořenový val má v případě běžných květináčů často za následek degradaci nádoby a ztrátu elasticity. V případě těchto květníku vás síla přírody zbytečně nezaskočí. Sílu kořenů účinně rozloží nerovné dno s výběžky po vnitřní straně, které usnadňuje také odvod přebytkové vody, neboť právě v důsledku nadbytku vody a vzniku nepříznivého prostředí v půdě kořeny rostlin často uhnívají. Drenážní otvory cíleně umístěné po celém obvodu nádoby něco takového jednoduše nepřipouští. Jejich umístění je zároveň zárukou stejnoměrného radiálního růstu kořenů, namísto jejich stáčení či překrucování vedoucího k nerovnoměrnému příjmu živin a komplikacím během přesazování.

Náš TIP: Pokud už je vám jasné, v čem tkví síla květináčů HERCULES, máme pro vás ještě jedno zásadní doporučení. Jako substrát používejte kokosové vlákno, které kyslíku nejlépe umožní prostupovat až ke kořenům.