V pátek 23.7.2021 bude prodejna otevřena pouze od 9:00 do 12:00 z důvodu inventury. Omlouváme se za komplikace! higarden.cz

Vše pro podzimní sklizeň

Máme tu podzim a s ním i čas sklizně a zpracování úrody. S našimi odborníky jsme si pro vás připravili výběr vychytávek, které by se vám v tomto období mohly hodit.

Sušení rostlin
Sušící sítě jsou skladné a praktické řešení pro rychlé sušení nejen bylin, ale také ovoce nebo hub. Nezaberou moc místa a díky dostatku vzduchu nehrozí vznik plísní. V nabídce máme sítě různých průměrů a velikostí. Všechny sítě se dají jednoduše zavěsit do prostoru nebo do stanu a díky jednotlivým patrům je zajištěno stabilní sušení. Některé sítě  navíc obsahují praktické klipsové zapínání, které umožňují snadné připnutí nebo odepnutí pater dle potřeby.

spices-2984418_1920

Zpracování rostlin
V nabídce máme také široký sortiment příslušenství, které je nezbytné při pěstování, ale i následném zpracování rostlin. 

Nůžky s malými čepelemi dokonale poslouží ke stříhání drobných rostlin či k přesnému střihu květů nebo listů. Větší nůžky pak poslouží na úpravu keřů, střih větví nebo plodů. Poloprofesionální a profesionální střihače se pak postarají o dokonalé zpracování bylin a rostlin. 

nůžky_3

Skladování
Pro skladování bylinek doporučujeme uzavíratelné dózy, které pomocí podtlaku vytváří uvnitř vakuum. Díky němu bylinky neztrácí vlhkost a neuniká zápach.

Podtlakové dózy TightVac jsou vyrobené ze zdravotně nezávadného potravinářského plastu a navíc se hodí i jako praktický doplněk do kuchyní pro skladování potravin (kávy, koření, sypaných čajů).

Uchování vlhkosti
Rozlučte se s přesušenou úrodou či plísní. Sáčky pro udržování vlhkosti v prostředí fungují tak, že pokud je okolní prostředí moc suché, zvlhčí ho na požadovanou hodnotu, a naopak když je prostředí moc vlhké, nasávají do sebe vodu, aby se docílilo požadované vlhkosti.

Poznejte dokonale vyváženou vlhkost a skvěle zachovanou vůni a chuť své sklizně díky sáčkům Integra Boost, které jsou bezpečné, bez soli a 100% netoxické. Vaše bylinky si nezaslouží nic jiného!

integra_all