Prima Klima - pachové filtry s aktivním uhlím, na které se můžete spolehnout

Potýkáte se s nežádoucími pachy, které se v interiéru linou z vašeho pěstebního boxu? Správný čas nainstalovat do ventilace pachový filtr s aktivním uhlím. Účinné uhlíkové filtry od předního výrobce Prima Klima nachází využití nejen v oblasti indoor pěstování rostlin, ale také v průmyslových objektech nebo v domácnosti. Tento článek vám představí jejich vlastnosti, abyste si mohli napříč produktovými řadami snáze vybrat ten pravý.

a_APKF_cover0

V závislosti na požadavcích a potřebách vychází filtry od značky Prima Klima vstříc všem kategoriím zákazníků a nabízí to pravé uhlíkové, ať už preferujete cenovou dostupnost, anebo co nejdelší životnost pachového filtru. Bez ohledu na produktovou řadu je pro zákazníky již dlouhá léta garancí vysoké kvality a spolehlivosti. Německý výrobce, vyrábějící tyto oblíbené, kvalitní pachové filtry v českém městečku Radnice, nebere na lehkou váhu ani ekologický aspekt a při výrobě dlouhodobě dbá také na udržitelnost. Proto jsou Prima klima pachové filtry s aktivním uhlím takřka stoprocentně recyklovatelné.

Vysoce porézní aktivní uhlí jako základ

S tím souvisí také použití aktivních uhlíků, perfektně pohlcujících pachové částice. Uhlí CTC-75 je produktem lidské činnosti a snadno vyřeší problém s nežádoucími pachy v uzavřeném prostoru. Zvětšíme-li toto aktivní uhlí z kokosových skořápek pod mikroskopem tisícinásobně (obrázek vlevo), zjistíme, že je jeho porozita mnohem větší než v případě běžně používaného aktivního uhlí (obrázek vpravo).

a_APKF_srovnani

Nyní už se dostáváme k jednotlivým produktovým řadám. Které to jsou?

Prima Klima PITPUK

Řada Pit Puk představuje specifický modulární filtrační systém, vyznačující se vynikající adsorpcí pachových částic za využití pelet z vysoce aktivního panenského uhlí. Adsorpce je proces, při kterém se na povrchu (uhlíková vrstva) hromadí plynné, kapalné či pevné částice (pachové částice). Tento typ uhlíkového filtru je možné využít pro přítah i odtah vzduchu. V závislosti na proudění vzduchu, stupni vlhkosti a přítomnosti organických sloučenin počítejte v průměru s dvouletou životností.

a_APKF_PITPUK

Jedinečný filtrační systém pro odstraňování zápachu sestává z těchto částí:

Jak filtrační systém Pit Puk poskládat je ukázáno ve videu od výrobce. Doporučujeme zakoupit rovnou kompletní filtrační systém PITPUK: Prima Klima PITPUK Starter Kit 125 mm. Na obrázku můžete vidět, jak vypadá po připojení k extra výkonnému ventilátoru PK125ECblue.

a_APFK_PITPUKsventilatorem

 

Prima Klima Eco Line

Filtry ECO Line umožňují spolehlivé odstranění zápachu a vyznačují se skvělým poměrem ceny a výkonu, což je také hlavní důvod, proč patří na trhu dlouhodobě k těm nejoblíbenějším. Ideální volba, pokud nevíte, jaký pachový filtr si vybrat, neboť filtry ECO Line jsou zkrátka nestárnoucí klasikou, přičemž máte na výběr z celé řady variant. (Na konci tohoto článku vás nasměrujeme, abyste věděli, podle čeho se při výběru konkrétního filtru orientovat.)

Pro zajištění optimální míry filtrace vzduchu disponuje každý filtr z řady ECO 3cm vrstvou s vysoce aktivním uhlím o ploše >1200 m²/g a stejné kvalitě jako v případě profesionálních filtrů Industry LINE.

S ohledem na cenu je poté příjemným překvapením, že i „ekonomické“ varianty z této řady jsou vybaveny předfiltrem (prefiltr) proti prachu.

a_APFK_ECOLine

Filtry z řady Prima Klima Eco není možné repasovat. Jejich životnost se zpravidla pohybuje okolo hranice 9 měsíců. V některých případech dosahuje i jednoho roku. Stejně jako u každého filtru ji opět mohou ovlivnit výše uvedené faktory (proudění a vlhkost filtrovaného vzduchu, nečistoty ad.).

Prima Klima Industry Line

Prémiová řada INDUSTRY zahrnuje profesionální uhlíkové filtry s předfiltrem (prefiltr) proti prachu, které uspokojí i potřeby náročných zákazníků. Plnitelné filtry charakterizuje 4 cm silné lože z vysoce aktivního uhlí CTC75 o ploše >1200 m²/g i robustní a stabilní konstrukce z oceli. S čím můžete počítat, pokud si za ně připlatíte?

  • Extra dlouhá doba kontaktu vzduchu s aktivními uhlíky. Je to jednoduché, delší kontakt umožňuje lepší pročištění vzduchu. Výsledkem je ojedinělá míra vstřebávání pachů.
  • Nadstandardní životnost těchto filtrů se zpravidla pohybuje v rozmezí 1,5 – 2 let, opět v závislosti na výše uvedených faktorech.

a_APKF_IndustryLine

Prima Klima CARBOCONE

Na závěr jsme si nechali high-tech pachové filtry s patentovanou kuželovou konstrukcí vnitřního koše, jejichž výjimečnost vám nejlépe nastíní video od výrobce nebo náš samostatný článek: Prima Klima CARBOCONE: inovativní filtry s aktivním uhlím. Ve zkratce jde o jejich unikátní strukturu, díky které se mohou pochlubit nejdelší životností na trhu. Zatímco uhlíková vrstva běžných pachových filtrů se s přibývajícím časem postupně zaplňuje pachovými částicemi nerovnoměrně, struktura filtrů Carbocone garantuje rovnoměrné nasycení uhlíku. A z toho plynou pro uživatele následující výhody:

  • Nižší spotřeba aktivního uhlí
  • Nejdelší životnost na trhu (+ 30 %) 
  • Výrazně efektivnější absorpce

a_APFK_CarboconeSOKRAJEM

Náš TIP: Nezapomeňte, že konkrétní model pachového filtru je zapotřebí zvolit zejména podle velikosti příruby nebo průtoku vzduchu. Pokud si tedy vybíráte svůj první filtr s aktivním uhlím, určitě si přečtěte, na co si dát při výběru uhlíkového filtru pozor. Za tímto účelem jsme pro vás připravili samostatný článek: Pachový Filtr – Jak vybírat?

Se vším, co vás zajímá, vám rádi poradíme například také na známé e-mailové adrese info@higarden.cz.

Dále doporučujeme tyto produkty:

Co si přečíst dál?