Aktivní uhlí

Každý pachový filtr má omezenou životnost - po nějaké době prostě aktivní uhlí přestane pachy pohlcovat. Pak je třeba vyměnit buď celý filtr nebo ho rozebrat a naplnit novým uhlím. V naší nabídce naleznete uhlí s CTC 70 ve tvaru válečků v balení od jednoho kilogramu až po dvacetikilové pytle.

S repasováním filtru vám rádi poradíme. Stačí se ozvat na info@higarden.cz.

Nejprodávanější

6 položek celkem
uhli
299 Kč
6784
Aktivní uhlí CTC 70,balení 8kg Cover
2 790 Kč
1156
peletizovane uhli
1 490 Kč
6769
Can Filters Aktivní uhlí CKV-3, balení 25 kg CF-110103025
uhli25kg
4 990 Kč
1157
Can Filters Aktivní uhlí CAN-Lite CKG 16l
1 899 Kč
CF-1107035080

Aktivní uhlí je označení pro uhlí speciálně upravené tak, aby mělo lepší adsorpční vlastnosti - aby lépe vázalo molekuly. Aktivní uhlí do pachových filtrů má pórovitou strukturu a velký povrch (až 1 500 m2/g), na který zvládne vázat molekuly nepříjemných pachů, které se ve vzduchu pohybují. Obecně můžeme říct, že čím větší povrch, tím efektivněji pohlcuje pachy a z kontaminovaného vzduchu odstraňuje chemikálie v podobě plynů a výparů.

V naší nabídce naleznete peletové uhlí CTC 70. CTC popisuje vnitřní poréznost materiálu a tedy i plochu jeho povrchu. Vybírat můžete balení od jednoho kilogramu až po dvacetikilové pytle.

Repasování filtru se mnoha pěstitelům vyplatí - místo toho, aby museli kupovat nový filtr pokaždé, když přestane fungovat (což může být každého půl roku nebo každý rok, v závislosti na podmínkách v konkrétním stanu či místnosti), prostě vymění náplň. Filtr sice nebude fungovat tak skvěle jako úplně nový, výměnu celého filtru to ale rozhodně oddálí.

Uhlí je totiž ve filtru naskládáno výrobcem tak, aby mezi jednotlivými peletkami nebylo příliš vzduchových kapes. Používají k tomu specializované nástroje, které pro běžného uživatele nejsou dostupné. Výměna uhlí tedy znamená, že nemusíte znovu platit za celý filtr, ale jeho účinnost bude oproti zcela novému trochu nižší.