13 položek celkem

Rockwool Sadbovací kostky Grodan® se vyrábí z čedičové (či kamenné) vlny zvané rockwool a growerům umožňují opakované použití, což je jeden z důvodů, proč ve světě pěstování patří mezi vůbec nejpoužívanější sadbovací média. Rovnou přidáváme i další hlavní výhody, mezi které řadíme TOP kvalitu, nízkou cenu a široký výběr z mnoha dostupných variant. Grodan® navíc od jiných výrobců dodává na trh vatu s vodorovnou strukturou pro nekompromisní stabilitu pěstebního média, které mladým rostlinám zároveň umožňuje bez zbytečné námahy dobře zakořenit.

Čedičová vata slouží jako dokonalé hydrofilní pěstební médium pro úspěšné zakořenění sazenic a řízků. Sazenicím a řízkům poskytuje v rané fázi vývoje optimální poměr vzduchu (15 %) a vody (80 %). Spolehlivě tak zadržuje vlhkost tolik potřebnou pro nejmladší bylinky. Inertní médium bez jakéhokoliv vlivu na hodnoty pH a EC je však vhodné také ke kultivaci dospělých bylin, květin či plodin a je plně kompatibilní s většinou automatických zavlažovacích systémů.

Malé kostičky výborně využijete v malém pařníčku či skleníčku. Originální rockwool Grodan prodáváme i jako pěstební rohože či v podobě kostek s praktickou dírou uprostřed.

Náš TIP: Chcete se vyhnout pufrování? Doporučujeme 100 % přírodní Agra-Wool!