Germicidní Svítidla

Neviditelné ultrafialové záření ve spektru C (UV-C) s vlnovou délkou světla 253,7 nm se používá ke sterilizaci. Světlo vás zbaví roztočů, bakterií, virů, plísní a jiných patogenů. V indoor pěstování nachází využití při sterilizaci použitého substrátu, léčení napadených rostlin a čištění pěstebních prostor a vybavení.

Rádi vám s výběrem poradíme, stačí se ozvat na info@higarden.cz.

Nejprodávanější

13 položek celkem

Neviditelné ultrafialové záření ve spektru C (UV-C) s vlnovou délkou světla 253,7 nm se používá ke sterilizaci povrchů, kapalin i plynů všude tam, kde je žádoucí sterilní prostředí (zdravotnictví, potravinářství, laboratoře atd.).

UV-C germicidní sterilizační UV lampa poškozuje DNA prachových roztočů, bakterií, virů, plísní a jiných patogenů a tím ničí jejich schopnost se množit nebo způsobit onemocnění. Výhodou je nízká spotřeba. V indoor pěstování nachází využití při sterilizaci použitého substrátu, léčení napadených rostlin a čištění pěstebních prostor a vybavení.

K dispozici je vám kompletní germicidní svítidlo dodávané včetně armatury a příslušného kabelu, ale také samostatná náhradní UV zářivka.

Oblíbený je i komplet GL14 s objímkou a kabelem, který stačí jen zapojit do zásuvky. I tak kompaktní lampa zvládne spolehlivě zbavit virů, bakterií i spor prostor až do 7m3.

Germicidní zářič se využívá také jako součást zařízení pro úpravu pitné vody bez použití chemikálií.

Výhoda germicidní lampy oproti jiným způsobům sterilizace je to, že nevytváří žádné toxické vedlejší produkty.

Upozornění! UV-C záření může způsobit zánět očních spojivek nebo popáleniny pokožky! Při práci pod svítidly je třeba chránit pokožku vhodným oblečením např. gumovými rukavicemi a zrak brýlemi s čistým sklem a UVC filtrem!

S výběrem germicidního svítidla vám rádi poradíme. Neváhejte nás kontaktovat: info@higarden.cz