Ventilátory RAM

Britská značka RAM je v oblasti ventilátorů expertem. Mezinárodní uznání growerů si vysloužila kvalitními axiálními (VKO, Silent) a radiálními (Inline Fan) ventilátory, které se hodí do každé pěstební místnosti nebo growboxu. Pro mnoho pěstitelů tak představují osvědčenou klasiku a kvalitu, na kterou se můžou spolehnout.

 Pokud byste si lámali hlavu s tím, jaká varianta z pestré palety ventilátorů pro vás bude nejvhodnější, neváhejte se s námi poradit na známé adrese info@higarden.cz.

Nejprodávanější

9 položek celkem

Britská značka je expertem na ventilaci pro hydroponické pěstování.

Rapid Air Movement (RAM) vyrábí axiální (VKO, Silent) i radiální (Inline Fan) ventilátory, ke kterým se báječně hodí inteligentní regulátor otáček RAM Air Pro II pro snadné udržení optimální teploty a tlaku v pěstírně nebo uvnitř pěstebního stanu.

  • VKO Axiální ventilátory vhodné jak pro přítah, tak pro odtah vzduchu. Nevýhodou axiálních ventilátorů je nízká schopnost protlačit vzduch přes překážku (zatáčka, filtr, zúžení aj.), a proto se nehodí do delšího potrubí a komplexnějších ventilačních systémů.
  • RAM Silent Řada velmi tichých axiálních ventilátorů má vylepšenou konstrukci a oproti výše uvedeným ventilátorům (VKO) jsou tato kvalitní zařízení odtah i přítah vzduchu schopna zvládat překážky v menším měřítku. Spolehlivě vám tak poslouží pro kratší potrubí, které má jen jednu ostrou zatáčku s úhlem nad 80° a protlačí vzduch i přes pachový filtr umístěný na vstupu. Každá taková překážka snižuje průtok vzduchu o 10–15 %, proto v případě axiálního radiátoru doporučujeme použít co nejúčinnější filtr, aby se výkon axiálního radiátoru nesnížil příliš a nepodepsal se negativně na rostlinách v pěstebním stanu či místnosti. 
    Oblíbený je například tento spolehlivý model s integrovanou IEC zásuvkou a přepínačem dvou rychlostních stupňů.
  • RAM Inline Fan Řada radiálních ventilátorů, které tlačí vzduch pod mnohem větším tlakem než výše uvedené axiální varianty, a tak představují moderní řešení vhodné i pro složitější či delší potrubí.

Naši zákazníci si oblíbili například tento model typu UFO, kromě jiného pro jeho velkou montážní variabilitu, neboť jej můžete instalovat vertikálně i horizontálně a stejně tak se hodí pro flexibilní i pevné potrubí. 

Pokud se vám značka RAM zamlouvá, možná vás osloví i jejich nabídka cirkulačních ventilátorů. Stojanový, nástěnný, podlahový nebo klipsnový větrák vám zajistí perfektní cirkulaci i odvod vzduchu v místnosti nebo uvnitř growboxu. 

 Pokud byste si lámali hlavu s tím, jaká varianta z pestré palety ventilátorů pro vás bude nejvhodnější, neváhejte se s námi poradit na známé adrese info@higarden.cz.