Hydroponní systémy Flo Gro

Nejprodávanější

3 položek celkem
FN510 FLOGRO510
Flo-gro 500 komplet, rozměry 550x440x280mm, 17l Cover FLOGRO500
Flo-gro 520 komplet, rozměry 750x750x293mm, 50l Cover FLOGRO520

Hydroponický systém Flo Gro vyniká velkým prostorem pro kořeny větších rostlin. Pěstujete velké rostliny nebo mateční rostliny pro tvorbu řízků? Pak jsou pro tyto hydro systémy jednoznačně správnou volbou pro indoor i outdoor pěstování. 

Jedná se prakticky o velký překysličovaný - samozavlažovací květináč, který je schopen dostat z každé kytky opravdu maximum. Jednoduchá, ale efektivní zařízení snesou libovolná hydroponická hnojiva pro pěstování v inertních substrátech. Květináče tvořící Flo Gro systémy se plní keramzitem (hydroton). Hadička ve tvaru kruhu zalévá rostlinu pěkně po obvodu kořenů, ke kterým výživa přes keramzit stéká, čímž zároveň s každou závlahou dochází k okysličení kořenového systému. Rostlinám obecně svědčí častější hnojení v menších dávkách. Časovač se za vás prostřednictvím prstencové kapkové závlahy spolehlivě postará o automatické hnojení s ideální intenzitou a v pravidelných intervalech.

Další přednosti těchto zařízení, které při zahradničení doma, venku nebo třeba ve skleníku jistě oceníte, jsou snadná manipulace (i pokud je květináč naplněný) a údržba.

Náš TIP: Keramzit doporučujeme před vložením do Flo Gro vždy propláchnout. Zálivku stačí vyměňovat každé 2–3 týdny, ale o něco častěji ji vyměňujte, pokud pěstujete mateřské rostliny pro tvorbu řízků.