JUNGLE Garden - dávkovací tabulky

Jak dávkovat hnojiva JUNGLE Garden? Tady je osvědčený postup!

  • Kombinování hnojiv, stvořených speciálně pro krásnou českou zahradu, je velice snadné - potřebujete totiž jen základní složku Jungle Garden BASE, kterou doplníte na základě druhu pěstovaných rostlin či plodin o některou G1 – G11.
  • Poté už se stačí zaměřit na základě tabulky od výrobce pouze na daný druh rostliny nebo zemědělské plodiny a příslušnou složku dávkovat podle hodnot uvedených v tabulce.
  • Pro zdravou a krásnou sklizeň i vyšší výnosy nezapomeňte pravidelně měřit pH a EC. V tabulce můžete vidět doporučené hodnoty.
  • Nezapomeňte, že poslední týden pěstebního cyklu je důležité provádět tzv. proplach neboli flushing. V této fázi již do vody nepřidávejte žádné hnojivo, abyste docílili mimořádně zdravých plodů se skvělou chutí, neboť v úrodě nezůstanou zbytky solí či dalších nežádoucích látek.
  • Dávkování hnojiva podle tabulky a návodu od výrobce snižuje riziko přehnojení na minimum. Přesto doporučujeme průběžně kontrolovat, jak se rostlinám v průběhu pěstebního cyklu daří, neboť každá z nich má své individuální potřeby.
  • Náš TIP: Pro kvalitnější zálivku a lepší hospodaření s živinami se vyplatí použít filtry a reverzní osmotické jednotky Growmax.

Kdy přidat a kdy ubrat? 

  • Intenzitu hnojení můžete na chvíli snížit, pokud si všimnete typických příznaků souvisejících s nadbytkem živin. Ten signalizují nejčastěji zažloutlé listy, skvrny na jejich okrajích, anebo bílý povrch substrátu.
  • Pokud si všimnete, že má rostlina naopak nedostatek živin, je dobré začít hnojit o trochu více. Pokud rostlina roste nezdravě pomalu a její listy jsou menší, než je pro daný druh obvyklé, pravděpodobně může být podvyživená. V takovém případě můžete zkusit zvýšit intenzitu hnojení a sledovat, zda to má na rostlinu pozitivní dopad a začíná se jí dařit lépe.

jungle garden

Produkty JUNGLE Garden najdete zde.

Jakékoliv dotazy k dávkování hnojiv vám rádi zodpovíme také na info@higarden.cz.