Athena - dávkovací tabulky

Jak dávkovat hnojiva Athena? Zde je osvědčený návod:

 • Hnojiva dávkujte na základě tabulek s ohledem na vývojové stádium, ve kterém se rostlina nachází.
 • Všechny dávkovací tabulky Athena jsou z hlediska délky pěstebního cyklu a vývoje rostliny rozděleny na 10 týdnů.
 • Doporučené hodnoty pH a EC jsou uvedeny vždy v dolní části každé tabulky.
 • Pro potřeby kultivace rostlin indoor v growboxu zahrnují všechny tabulky i kolonku s doporučenou fotoperiodu. První týden je ideální doba svícení 18 hodin a pak se až do konce pěstebního cyklu snižuje na 12 hodin.
 • Nezapomeňte, že poslední týden pěstebního cyklu je důležité provádět proplach neboli flushing. V této fázi již do vody nepřidávejte žádné z klasických hnojiv. Docílíte tak mimořádně zdravých plodů se skvělou chutí, neboť v úrodě nezůstanou zbytky solí či dalších nežádoucích látek.
 • Dávkování hnojiva podle tabulky a návodu od výrobce snižuje riziko přehnojení na minimum. Přesto doporučujeme průběžně kontrolovat, jak se rostlinám v průběhu pěstebního cyklu daří, neboť každá z nich má své individuální potřeby.
 • Náš TIP: Pro kvalitnější zálivku a lepší hospodaření s živinami se vyplatí použít filtry a reverzní osmotické jednotky Growmax.

Kdy přidat a kdy ubrat?

 • Intenzitu hnojení můžete na chvíli snížit, pokud si všimnete typických příznaků souvisejících s nadbytkem živin. Ten signalizují nejčastěji zažloutlé listy, skvrny na jejich okrajích, anebo bílý povrch substrátu.
 • Pokud si všimnete, že má rostlina naopak nedostatek živin, je dobré začít hnojit o trochu více. Pokud rostlina roste nezdravě pomalu a její listy jsou menší, než je pro daný druh obvyklé, pravděpodobně může být podvyživená. V takovém případě můžete zkusit zvýšit intenzitu hnojení a sledovat, zda to má na rostlinu pozitivní dopad a začíná se jí dařit lépe.

Dávkovací tabulky Athena PRO - sypká hnojiva

Základem výživy jsou tři sypká hnojiva Core, Grow a Bloom. Prostředkem Balance zvýšíte pH živného roztoku na doporučenou úroveň, Cleanse se stará o to, aby se hydroponní systém neucpal.

2022-12-05 14_13_29-Feed Schedule - Athena - Pro.pdf

 • Všechny údaje jsou uvedeny v g/10L nebo v ml/10L u tekutých přípravků.
 • Ve spodní části hlavní tabulky najdete doporučené EC, PPM (dvakrát, kvůli různým přepočtovým konstatnám) a doporučené pH (horní je pro kokos/rockwool, spodní pro rašelinové substráty).

V tabulce vlevo dole najdete doporučené dávkování pesticidu IPM a doplňku Stack pro zdravější růst, které se aplikují jako postřik na listy. Vpravo je doporučená úprava substrátu před přesazením řízků.

Dávkovací tabulky Athena Blended - tekutá hnojiva

 Základem výživy je dvousložkové hnojivo Athena Grow A + Grow B pro růst a Athena Bloom A + Bloom B pro květovou fázi rostliny. Rostlinky budou potřebovat i řídatný hořčík a vápník, který jim dodá CaMg, kvetení podpoří klasické PK. Prostředkem Balance zvýšíte pH živného roztoku na doporučenou úroveň, Cleanse se stará o to, aby se hydroponní systém neucpal. 

2022-12-05 14_14_35-Feed Schedule - Athena - Blended.pdf

 • Všechny údaje jsou uvedeny v ml/10L u tekutých přípravků.
 • Ve spodní části hlavní tabulky najdete doporučené EC, PPM (dvakrát, kvůli různým přepočtovým konstatnám) a doporučené pH (horní je pro kokos/rockwool, spodní pro rašelinové substráty).

V tabulce vlevo dole najdete doporučené dávkování pesticidu IPM a doplňku Stack pro zdravější růst, které se aplikují jako postřik na listy. 

Hnojiva Athena najdete zde.

Jakékoliv dotazy k dávkování hnojiv vám rádi zodpovíme také na info@higarden.cz.