Grodan sadbovací kostka 25x25x40mm bez sadbovače

Kód: GDANSAD025
Značka: Grodan
1 Kč 1 Kč bez DPH
Skladem
Grodan sadbovací kostka je praktické, recyklovatelné a zcela sterilní pěstební médium z minerální plsti (Rockwool) a je skvělý pro své absorpční vlastnosti a vyvážený poměr vody/vzduchu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sadbovací kostka Grodan je vyrobena z recyklovatelné minerální plsti (Rockwool), jež má skvělé absorpční vlastnosti a vyvážený poměr vody/vzduchu. Grodan kotka se tak stává praktickým a zároveň i snadno recyklovatelným pěstebním médiem.
 
Vyrábí se z čedičové vaty a vápníku tavením v peci při teplotě 1500 °C. Čímž vzniká „kamenná“ láva, která se dalším zpracováním vytahuje na tenká vlákna, a poté lisuje do požadovaného tvaru. Díky tomuto procesu je pěstební médium zcela sterilní. Tím vzniká minerální plsť (Rockwool) 

Grodan sadbovací kostku lze díky svým vlastnostem opakovaně použít a zajistí vám unikátní rozvoj kořenového systému pěstované rostliny. Grodan sadbovací kostka o rozměrech 2,5 x 2,5 x 4 cm je vhodná především pro výsev semen nebo pro zakořenění čerstvých řízků.

Před použitím nezapomeňte, že vše, co je z rockwoolu (sadbovací kostky i rohože), MUSÍ být dostatečně prolito (namočeno) ve vlažnou vodou. 
Doporučená teplota vody je 25 stupňů a voda musí mít vyladěné pH na 5,8 - 6.
Poznámka: 1 plato má 200 ks kostek (10 x 20).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: