Koupit ventilátor s regulací nebo bez?

V pěstebním cyklu se Vám mění podmínky jak ve stanu a není jednoduché nastavit ventilátor tak, aby běžel optimálně už jen proto, že po zapnutí světel máte ve stanu relativní zimu. Máte-li fixně nastavený výkon ventilátoru, trvá déle, než se stan zahřeje a zároveň nejste schopni teplotu přesně ovlivnit a teplota tak není vždy optimální jelikož se mění i okolní podmínky a můžete přitahovat teplejší nebo naopak studenější vzduch, na což regulátor bez regulace nebo s fixní regulací nemůže reagovat.
Máte-li ventilátor s regulací případně když si ventilátor zregulujete externím regulátorem s termostatem, získáte možnost ovlivnit teplotu ve stanu tak, aby byla vždy optimální a tím získáte optimální výnos.
Drobnou výhodou také bude nižší účet za elektřinu, jelikož ventilátor nepoběží vždy naplno, ale klesne-li teplota pod Vámi zvolenou, klesnou otáčky na Vámi zvolené minimum, kdy je třeba, zase se roztočí.

Primaklima s regulací

Zvolíte-li regulaci s hysterezí, zajistíte stabilní tok vzduchu a nízké změny teploty ve stanu, jelikož regulátor nereaguje na změny teploty stylem zapnuto vypnuto, ale při mírném zvýšení teploty mírným zvýšením otáček aby tuto změnu kompenzoval. Bude-li teplota nadále růst, znovu zvýší výkon až do maximálního výkonu ventilátoru (K čemuž by nemělo v praxi docházet, jelikož v tom případě by byl Váš ventilátor nedostatečně výkonný nebo přivádíte velmi teplý vzduch a nepomůže Vám žádný ventilátor)
Tím pádem se bude teplota v pěstebním stanu/místnosti pohybovat ještě blíže Vámi zvolené optimální hodnotě a dovedete ji tak efektivně ovlivňovat.

V dalším článku se podíváme na rozdíl mezi axiálním a radiálním ventilátorem.

Poradili jsme? Máte dotaz? Napište nám na info@higarden.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.