Kořenový stimulátor - K čemu to je?

Kořenové stimulátory prodává mnoho výrobců hnojiv. Většina výrobců jako PlagronCannaAdvanced Nutrients, Biobizz, VitaLink a další, vyrábí speciální kořenové stimulátory zvlášť a dávají pěstitelům volbu, zda-li je použijí, nebo zůstanou jen u základního růstového hnojiva. Druhou variantou jsou výrobci, kteří minimalizují množství doplňkových hnojiv na minimum. Jako příklad lze uvést Jungle Indabox, který má pouze 2 základní složky a květový stimulátor a podpora kořenů je zahrnuta v jedné ze základních složek. Máte-li rádi jednoduchost bez zbytečného zkoumání co a jak, lze tyto hnojiva jen doporučit. Pokud jste "hračičky", zvolte značku, kde máte mnoho doplňků, které můžete kombinovat a doplňovat dle libosti.

Někteří výrobci rozdělují kořenové stimulátory na 2 druhy. Jeden je vhodný pro malé rostlinky, které vyklíčily ze semínka a pro řízky, druhý pro větší rostliny. Zástupcem pro řízky a čerstvě vyklíčená semínka je například VitaLink Plant Start a pro již dobře zakořeněné řízky a "odrostlá" semínka Vitalink RootStim, mnoho dalších výrobců má rozdělení podobné.

K čemu je kořenový stimulátor dobrý? - Jak vyplývá z názvu, stimuluje růst kořenů, které poté dovedou přijmout více živného roztoku (voda smíchaná s hnojivy) a dodat tak rostlině více živin a urychlit tak růst rostliny a v případě rostliny s plody zajistit, aby květ či plod rostliny byl větší a bylo jich více. Kořeny jsou základem pro pozdější maximální využití všech dalších hnojiv a boosterů. Díky většímu kořenovému valu, jak se kořenovému systému přezdívá, dovedete za splnění dalších podmínek pěstovat Vaše rostliny ve vyšších teplotách, jelikož kořeny dodají rostlině dostatek vody, kterou pak může odpařit (a tím se chladit). 
Pokud se rozhodnete pro kořenový stimulátor, což můžeme vřele doporučit, je nejlepší použít kořenový stimulátor od značky hnojiv, které již používáte. Máte pak zajištěnu kompatibilitu a můžete použít i další doplňky bez obav, že bude něčeho moc, nebo naopak málo. Je samozřejmě možné některé značky kombinovat, ale je třeba vědět, proč to děláte, a čeho tím chcete dosáhnout, což platí obecně nejen pro kořenové stimulátory, ale i pro všechna hnojiva na trhu.